Skúmavky Dr. Heuréku

Zábava v pútavom balení

Odporúčaný vek: 6+
Počet hráčov: 2 – 4
Herná doba: ľubovoľná

Moje deti vždy nedočkavo poskakujú, keď na stôl kladiem novú hru a inak tomu nie je ani pri Dr. Heuréka. Nenechám sa dlho prosiť, otváram krabicu a chopím sa pravidiel, zatiaľ čo chalani vyberajú skúmavky s farebnými guličkami a rozkladajú ich na stole.

Každý hráč dostane na začiatku hry tri skúmavky, v každej dve guľky – zelené, červené a fialové. Skúmavky si položí pred seba a čaká na vyloženie prvej karty so zadaním.

Princípom hry je ako prvý premiestniť guľôčky vo svojich skúmavkách podľa nákresu na kartičke zadania tak, aby vám pritom žiadna guľka nevypadla a zároveň ste sa žiadnej nedotkli rukou. Víťaz kola získava kartičku so zadaním a hra pokračuje ďalej. Skúmavky opäť zoradíme pred seba a guľôčky do nich rozložíme, ako boli na začiatku hry. Vykladá sa nové zadanie a súboj s časom začína nanovo.

Výhodou hry je, že hráči si sami môžu určiť počet herných kôl, podľa toho, koľko času na hru práve majú. Dosť bolo pravidiel… ideme hrať!

Začíname!

Požičiavam si od kamarátky 8-ročného spoluhráča, keďže moji 2,5 a 4,5 roční sú pod odporúčanou vekovou hranicou. Vykladáme zadanie a sledujem, ako protivník premýšľa nad svojimi ťahmi. Ja neváham a presýpam guľôčky jednu za druhou. Zo sústredenia ma vytrhne Kubo s výkrikom MÁM! šťastne ukazuje na výsledok. Naozaj, zadanie zvládol úspešne a rýchlejšie ako ja. Zisťujem, že je lepšie na začiatku si naplánovať svoj postup, lebo inak sa môžete zamotať a súper vám nedá šancu na výhru!

Hodnotenie:

+ hra preverí rýchlosť myslenia a logické uvažovanie
+ výborný tréning jemnej motoriky nielen pre deti!

– deti v dolnej hranici vekovej skupiny nemajú šancu konkurovať dospelým, tento handicap sa však dá kompenzovať napríklad poskytnutím časového náskoku pre dieťa

AUTOR: JANKA
ZDROJ: Mami, hraj sa s nami! / Facebook

Author: Roman

Spoločenské hry považuje za zmysluplný spôsob zábavy mohutného záberu pre všetky vekové kategórie a veľké dobro pre rodiny s deťmi. Je nesmierne vďačný za fungujúci zrak a sluch, ktoré mu umožňujú plnohodnotne vnímať film, hudbu, literatúru, výtvarno a HRY.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *